Doğu kara denizin incisi Rize

Hemşin Dağ evleri Kaçkarlar 'da Heliski Heyecanı, Dağ Bisikleti Sporu, Kuş Gözlemciliği, Jeep, ATV Safari.

Dağcılık Sporu, Foto Safari, Termal Turizm, Doğa Yürüyüşü, Kamp ve Dağ evi bungalov keyfi, rafting, zepline heyecanı ve harika doğasıyla geniş bir yelpazede misafirlerine keyifli ve huzurlu bir tatil imkânı sunmaktadır.

Rize'nin tarihi kaleleri, yıllara meydan okuyan taş köprüleri, insana huzur veren şimşir ve cam ormanları, Kaçkar dağının eteklerindeki bulutların dans ettiği yaylaları, otantik ahşap ve taş yapılardan oluşan köyleri, berrak akan dereleri ve şelaleleri, volkanik gölleri, buraya gelen turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

Bu doğal güzelliklerin arasında badara yaylası da, gezip görülecek kalıp keyfi sürülecek yaylalar arasında yer almaktadır.

Badara yaylası Rize Hemşin ilçesinin Badara köyünün sakinleri tarafından yaylacılık ve hayvancılık için yıllarca kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Adını aldığı badara köyü de doğal otantik taş konakları ahşap yapıları, cay bahçeleri, misafir perver insanı organik Hemşin balı ve çayıyla, lezzetli alabalıklarıyla Rize'nin güzel şirin bir köyüdür.

Çamlı Hemşin vadisi içinde yer alan ayder yaylasına ve tarihi zil kaleye çok yakın olan badara yaylası Çamlı Hemşin’in dizilere konu olan Şen yuva köyüne bağlıdır. Konum itibariyle Kaçkar dağları eteklerinde 1850 rakım da bulunan dağ evlerimizden çevresindeki diğer yaylalara gezi imkânı sunulmakta off road aracıyla eşlik edilmektedir

Çeşitli gurup ve gezginler ile doğa sporcuları için kap alanları, çadır kurma imkânı sunulmaktadır. Hemşin dağ evlerine gelmek isteyen değerli misafirlerimize havalimanı ve terminallerden transfer hizmetleri de verilmektedir.

Ayrıca yöresel tatlar olan; koy peyniri, tereyağı, şifa kaynağı Hemşin balı, doğal dağ çileği likaba reçeli, organik çayı isteğiniz yere kargo ile gönderilir. Bu lezzetleri kendiniz ve ailenizle ile birlikte sadece Hemşin dağ evlerindeki tatilinizde değil, yılın bütün günlerinde ulaşa bilir güvenle tükete bilirsiniz.

E- Bülten

İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?